Lateks dušeci
Već dugi niz godina austrijska kompanija OPTIMO jedan je od najbitnijih evropskih proizvodjača dušeka bez žičanog jezgra i elastoflex krevetnih podloga. Svi dušeci koje možete da pogledate i probate na našim prodajnim mestima, pravljeni su po ergonomskim pravilima i cilj im je da se što bolje prilagode obliku tela i opuste muskulatornoskeletni sistem. Čak i najjednostavniji model dušeka će u mnogome doprineti poboljšanju kvaliteta Vašeg sna.
Dušeci od lateksa su i dalje jako popularni, bez obzira na činjenicu da su počeli da se prave još pre pola veka.
Odlična moć prilagođavanja obliku tela, realan vek trajanja od preko 10 godina i antialergijska svojstva glavne su karakteristike zbog kojih njihova popularnost ne jenjava.
Dušeci bez žičanog jezgra gube na individualnoj prilagodljivosti i veku trajanja ako nemaju za osnove elastoflex podloge.
Svi dušeci od lateksa i pene (osim modela Viscotherm i Siola) postoje u varijantama srednje (H2) i pojačane tvrdoće (H3). Tvrdoća H3 je predviđena za veće kilaže i posebno se naglašava prilikom naručivanja.
Za bračne krevete od preko 160 cm širine uvek su bolja dva singla, nego jedan veliki dušek. Duže traju, lakši su za manevrisanje i bolje se prilagođavaju obliku tela, bez razdvajanja na sredini.
Radi provetravanja, dušeci bi trebalo da se okreću u svim smerovima jednom mesečno. Imajte to u vidu prilikom eventualnog naručivanja bračnih dušeka.
ERGOMED
Dušek koji je u Optimo programu već nekoliko desetina godina, i jedan je od naših klasičnih modela kome se stari korisnici iznova vraćaju. Čest je odabir kupaca kojima je prirodni lateks previše pokretljiv, bar pri prvom susretu sa njim, pa im prija blagi otpor koji pruža ovaj model. Gustina smeše prirodnog i veštačkog lateksa u jezgru je 60 u Medium (H2) varijanti, odnosno 70 u Hard (H3) varijanti. Na ovako kvalitetnim jezgrima, zonalna podeljenost dušeka je izuzetno važna, kako bi se potencijal materijala iskoristio do kraja. Naravno, elastična podnica se podrazumeva iz istog razloga.
ERGOMED 17
Kao i kod prethodnog modela, i ovo jezgro je od 100% prirodnog lateksa, s tim da je predvidjeno za optimalne kilaže i oblike tela, zato što je 4 cm niže i samim tim ima nešto jednostavniju obradu jezgra. I jedan i drugi model se pored standardne H2, prave i u varijanti pojačane H3 tvrdoće, za osobe koje to preferiraju. Zbog visokog nivoa elastičnosti, kod ovakvih dušeka je elastoflex podnica obavezna. Takodje, s obzirom da su jezgra od prirodnog lateksa teža i "nepraktičnija" od ostalih , preporuka je da se za bračni krevet uzimaju ili dva odvojena dušeka, ili dva jezgra u velikoj navlaci.
ERGOMED 21
Izuzetno fleksibilno jezgro od 100% prirodnog lateksa odlično se prilagodjava obliku tela, rasterećuju mu ključne isturene tačke i tako ga oslobadja pritiska. Specifičan osećaj „mekoće“ koji pruža ovakav dušek ne može se uporediti ni sa jednim drugim materijalom, a pogotovo je neobičan osobama koje se prvi put susreću sa njim. Medjutim, jednom kada se telo navikne na opuštenost koju dopušta prirodni lateks, svaki drugi, pogotovo tvrdji dušek, će biti izuzetno neudoban i bolan. U standardnoj Medium tvrdoći gustina materijala je 70, a u Hard varijanti je gustina 80. Prilikom eventualnog naručivanja, može da se bira tip navlake, da bude 100% prirodna ili da se pere na 60 stepeni kao i ostale.
U ponudi imamo i dušeke proizvođača: SERTA, TEMPUR, FILIPOVIĆ i ANDRIJAŠEVIĆ po cenama proizvođača ili uvoznika.
KONTAKT:
Kreveti Viliver
Izložbeno prodajni salon kreveta
Bulevar Mihaila Pupina 10 D/V.P. 31 YBC
Novi Beograd
Telefon.+381.11.3149.776
Telefon.+381.64.649.3001
E-mail: viliver@krevetiviliver.com
RADNO VREME:
ponedeljak-petak: 10:00 - 18:00h
subota: 10:00 - 14:00h
nedeljom ne radimo